Mimosoudní vymáhání pohledávek
- Výše provize se zpravidla stanoví podle následujících kritérií:
- množstvím pohledávek předaných k mimosoudnímu vymáhání
- datem jejich splatnosti
- jejich charakterem a dosavadním vývojem
- sídlem nebo bydlištěm dlužníka
- Provize je vyplácena pouze z částky, která je skutečně připsána na účet věřitele.
- K úhradě realizovaných úkonů není většinou požadována záloha, kromě případů, kdy se obtížněji dohledává dlužník nebo jeho majetek.
- Pracuje se na základě uzavřené příkazní smlouvy a vystavené plné moci. Prioritou je právní ochrana klienta, a proto se činnost odvíjí od platných právních norem.
- Věřitel je průběžně informován o stavu jednotlivých případů a zásadní rozhodnutí jsou s ním konzultována a jím také potvrzována.
- Dlužná částka se kromě inkasa zajišťuje a utvrzuje dalšími úkony, např. uznáním dluhu, splátkovým kalendářem, vystavením směnky, popř. notářským zápisem se svolením k vykonatelnosti apod.
- Pohledávku, kterou není možné řešit mimosoudní cestou, jsme schopni předat erudované advokátní kanceláři k podání žaloby s následným návrhem na výkon rozhodnutí. Za tím účelem také spolupracujeme s exekutorským úřadem.
- K samotné realizaci pohledávky je potřeba dodat, třeba i v elektronické podobě, kopie dokladů, ze kterých dotyčný dluh a jeho výše vyplývá. Tedy zejména faktury, dodací listy, smlouvy, směnky, případně i korespondenci s dlužníkem.
- Se souhlasem všech stran sporu lze také namísto klasického mimosoudního vymáhání zprostředkovat jednání, jež by odblokovalo stávající animózní vztahy a pokusit se následně ve shodě narovnat vzniklý problém.